Muuseumipäev ja seminar

Muuseumipäev
ICOM on korraldanud rahvusvahelist muuseumipäeva alates 1977. aastast, 18. mail või selle ümber. Igal aastal on valitud teema, millele maailma muuseumide tähelepanu suunatakse.
Eesti muuseumidel on võimalik ka oma programmiga osaleda Rahvusvahelisel muuseumipäeval sisestades oma andmed: https://museu.ms/join, mis saavad nähtavaks Museums of the World veebilehel: https://museu.ms/.
Sisestamise kohta lisainfo leiab ka selle lingi tagant: http://museu.ms/Areas/Cms2/Content/Manual.pdf
Sündmused, mis on seotud rahvusvahelise muuseumipäevaga võivad kesta päeva, nädala või kuu. 2019. aastal osales üle 40 000 muuseumi 158 riigist.
Muuseumipäeva koduleht
Facebook


2019. aastal tähistavad maailma muuseumid 18. mail rahvusvahelist muuseumipäeva, mis kannab pealkirja“Museums as Cultural Hubs: The Future of Tradition”

Rahvusvahelise muuseumipäeva keskmes on muuseumi roll kui aktiivne kogukonna toetaja, mis tegutseb koos kogukondadega ja toetab kogukondi oma tegevusega. Muuseumid on muutunud paindlikumaks, kiiresti kohanevaks, auditooriume kaasavaks platvormideks, kus loovus on ühendatud teadmisega ning kus külastaja saab luua uut teadmist ja jagada oma kogemust.

Järgmiste aastate teemad:

2020 Museums for Diversity and Inclusion

2021 Museums Inspiring the Future

2022 The Discovery of Identity


Muuseumipäeva seminar Eestis
ICOM Eesti korraldab enne Muuseumiöö nädalat muuseumitöötajatele seminari, kus muuseumiga seotud teemasid vaadatakse väljaspoolsete silmade läbi, et lõõgastuda ja mõtiskleda teistest vaatenurkadest oma tegevusele.
13. mai 2019 seminar "Meeskonnaga või meeskonnata muuseumis"
14. mai 2018 seminar "Arukalt või arutult muuseumis"
15. mai 2017 seminar "Interaktiivsus või infomüra muuseumis"
9. mai 2016 seminar "Värv või värvitus muuseumis"
11. mai 2015 seminar „Müra või muusika muuseumis“