Muuseumipäev

ICOM on korraldanud rahvusvahelist muuseumipäeva alates 1977. aastast, 18. mail või selle ümber. Igal aastal on valitud teema, millele maailma muuseumide tähelepanu suunatakse.

Eesti muuseumidel on võimalik ka oma programmiga osaleda Rahvusvahelisel muuseumipäeval sisestades oma andmed: https://museu.ms/join, mis saavad nähtavaks Museums of the World veebilehel: https://museu.ms/.
Sisestamise kohta lisainfo leiab ka selle lingi tagant: http://museu.ms/Areas/Cms2/Content/Manual.pdf

Sündmused, mis on seotud rahvusvahelise muuseumipäevaga võivad kesta päeva, nädala või kuu. 2016. aastal osales üle 25 000 muuseumi 145 riigist. Täpsemalt üritustest ja toimumisest saab lugeda siit: http://network.icom.museum/international-museum-day/imd-2016/museums-get-organised/

Muuseumipäeva koduleht: http://imd.icom.museum
Facebook

2017. aasta muuseumipäeva teema on:  Muuseumid ja vastuoluline ajalugu: Nähtamatud lood muuseumites (Museums and contested histories: Saying the unspeakable in museums)

Muuseumidest on saanud ühiskonnas rolli kui kohad, kus saab tuua kokku erinevaid gruppe ning toetada rahumeelset arutamist ja erinevate ajaloonägemuste esiletoomist.
Traumad ja vastuolud on meie ühiskonna argiseks osaks. Muuseumipäeva teema valiku aluseks on püüd kutsuda muuseume aktiivselt tegelema ühiskonnas vastuoluliste teemadega, mille esimeseks etapiks on aktsepteerida teemasid, mis on vastuolulised ning seejärel tegeleda lepitamisega.
Lisainfo


Muuseumipäeva seminar

ICOM Eesti korraldab enne Muuseumiöö nädalat muuseumitöötajatele seminari, kus muuseumiga seotud teemasid vaadatakse väljaspoolsete silmade läbi, et lõõgastuda ja mõtiskleda teistest vaatenurkadest oma tegevusele.


15. mai 2017 seminar "Interaktiivsus või infomüra muuseumis"
9. mai 2016 seminar "Värv või värvitus muuseumis"
11. mai 2015 seminar „Müra või muusika muuseumis“